Deze ingreep is nodig omdat het dier afwijkend gedrag vertoont, waardoor het een gevaar vormt voor mensen.
Zeker een wolf
Via DNA-onderzoek, deskundigenonderzoek en getuigenverklaringen en op basis van beeldmateriaal is vastgesteld dat het aanvallende dier inderdaad een wolf was. Het gedrag van het dier was dusdanig doelgericht en agressief dat het als ernstig en afwijkend moet worden beschouwd. Zo zocht het dier actief mensen op en liet het zich niet verjagen. Ook zijn er meer incidenten geweest met het dier, waarvan deskundigen hebben vastgesteld dat het dezelfde wolf betreft.
Andere maatregelen
De provincie heeft verschillende andere maatregelen overwogen om de veiligheidsrisico’s weg te nemen. Denk bijvoorbeeld aan het afsluiten van het Nationale Park De Hoge Veluwe, het toedienen van een pijnprikkel en het verjagen van het dier. Vastgesteld is dat deze maatregelen geen effect hebben (dieren kunnen het park in- en uitlopen), niet uitvoerbaar zijn (een pijnprikkel toedienen) of de kans op herhaling door dit specifieke dier niet wegnemen (verjagen).
Omgevingsvergunning
De omgevingsvergunning die we afgegeven hebben is terug te vinden in het provinciaal blad. Hier leest u ook hoe u bezwaar kan indienen. Vrijdag 9 mei 2025 vindt er een zitting bij de voorlopige voorzieningenrechter plaats. Hieruit zal blijken of de vergunning direct gebruikt mag worden door de Faunabeheereenheid Gelderland. Meer informatie leest u terug bij de veel gestelde vragen.