Ontwerpbesluiten hogere geluidswaarden opnieuw ter inzage

Er liggen 2 ontwerpbesluiten hogere waarden ter inzage: één voor de Nijenoord Allee en de Rooseveltweg. En de andere voor de Mansholtlaan. De bewoners die het betreft zijn geïnformeerd. Iedereen kan vanaf 11 september 2025 tot en met 22 oktober 2025 reageren.
Gepubliceerd op: 10-september-2025

Waarom opnieuw ter inzage? 

De rekenregels voor geluid zijn veranderd. Daarom heeft de provincie in 2024 opnieuw onderzocht hoeveel geluid er is op woningen en andere geluidsgevoelige gebouwen aan de Mansholtlaan, Rooseveltweg en Nijenoord Allee.  

Bestaande scherm 1 meter hoger en 25 meter langer 

Uit het onderzoek blijkt dat het een effectieve maatregel is voor aangrenzende woningen aan de Nijenoord Allee om het bestaande geluidsscherm 1 meter hoger te maken. Voor een paar woningen in de wijk Tarthorst, waar de westelijke ingang van de tunnel komt, is dit niet genoeg. Daar is een hogere waarde nodig. Daarom heeft de provincie aanvullend geluidsonderzoek gedaan, op verzoek van gemeente Wageningen. Daarbij is gekeken of het helpt om het bestaande  geluidscherm verder richting de tunnelbak door te trekken.  

Uit dit extra onderzoek blijkt dat als het scherm 25 meter langer wordt, het geluid bij deze woningen binnen de toegestane grens blijft en er geen hogere waarde nodig is. Deze aanpassing wordt opgenomen in de plannen. 

Ontwerpbesluit gemeente Wageningen 

Op 2 september 2025 heeft de gemeente Wageningen een nieuw ontwerpbesluit genomen over de hogere waarden. De bewoners van de betrokken woningen zijn hierover al geïnformeerd. 

Voor sommige woningen was eerst een hogere waarde nodig, maar nu niet meer. Sommige bewoners vinden dat prettig, anderen juist niet. Want als er geen hogere waarde nodig is, komt er geen vervolgonderzoek. Dat onderzoek kan soms leiden tot maatregelen aan de woning, zoals extra isolatie. Daarom wil de gemeente voor deze woningen toch doorgaan met het proces, alsof er wel een hogere waarde nodig is. De bewoners hebben hierover eerder bericht gekregen. 

Ontwerpbesluit Omgevingsdienst 

Voor de aanpassingen aan de Mansholtlaan is door de nieuwe rekenregels ook een nieuw ontwerpbesluit nodig. Omgevingsdienst Regio Nijmegen heeft een nieuw ontwerpbesluit genomen op 3 september 2025.  

Ter inzage 

Beide ontwerpbesluiten liggen tot en met 22 oktober 2025 ter inzage. Iedereen mag hierop reageren door een zienswijze in te dienen via dit formulier. Heeft u eerder al gereageerd en is uw mening hetzelfde? Dan hoeft u niet opnieuw een zienswijze in te dienen.  

Meer informatie over het indienen van een zienswijze kunt u vinden in de bekendmaking.

De ontwerpbesluiten kunt u vinden bij de bekendmaking of op deze pagina.