Wij werken op verschillende manieren aan het verbeteren van de verkeersveiligheid. Onder meer door in te zetten op innovatieve gedragsmaatregelen die een veilige snelheid stimuleren.
Gezocht: innovatieve maatregelen voor veilige snelheden op de weg

Aanbesteding
Voor deze proeftuin zoeken wij een partij (of samenwerkingsverband) die innovatieve maatregelen wil ontwikkelen en via proefprojecten wil inzetten. Hiervoor publiceerden wij een aanbesteding waar marktpartijen op kunnen reageren. Geïnteresseerde partijen kunnen uiterlijk 17 oktober 2025 hun ideeën en een plan van aanpak indienen. Het plan is om in 2026 en 2027 via een aantal tests de innovaties te ontwikkelen.
Veilige weginrichting én veilig gedrag
Wij zijn wegbeheerder van ruim 1.100 km weg en besteden veel tijd, werk en geld aan een goede en veilige weginrichting. Toch gebeuren er jaarlijks nog veel ongelukken op de weg, sommige zelfs met dodelijke afloop. Een aanpassing aan de weginrichting kan helpen om een weg veiliger te maken. Maar daarnaast is ook het gedrag van weggebruikers bepalend voor de veiligheid op onze wegen. Daarom zetten wij in op zowel de weginrichting áls op gedrag om verkeersveiligheid te verbeteren.

Nog te vaak zien we het mis gaan op onze wegen door snelheidsovertredingen.
Handhaving helpt hierbij: niemand zit te wachten op een verkeersboete op de deurmat. Maar daarnaast kun je het gedrag van weggebruikers ook op een positieve manier beïnvloeden. Ik denk dat het heel mooi is dat we als provincie op positief rijgedrag kunnen aansturen, als aanvulling op wat er al is.