Tijdens een rondleiding door het gebouw beleeft u de geschiedenis en bewondert u de prachtige kunstcollectie van de provincie.
Huis der Provincie
Het thema van de Open Monumentendag is dit jaar: ‘Erfgoed en Architectuur’. De doorlopende rondleidingen door het gebouw gaan in op dit thema. Aanmelden voor deze rondleidingen is niet nodig. Dde groepen gaan van start starten bij voldoende deelnemers.
Kunst en architectuur komen samen
In september 1944, tijdens de Tweede Wereldoorlog, is het oude provinciehuis verwoest door bombardementen. Tijdens de wederopbouw van de stad is ervoor gekozen om het provinciehuis aan de zuidzijde van een groter marktplein neer te zetten. Architect J.J.M. Vegter maakte het ontwerp. Hij liet zich inspireren door de Scandinavische bouwstijl. Het gebouw is bedoeld voor zowel de overheid als de inwoners. De Sabelpoort verbindt het oude met het nieuwe. In het provinciehuis komen kunst en architectuur samen. Kunst is op veel plekken in het gebouw te zien. Zo werd het provinciehuis een symbool van hoop en herstel voor Nederland.