Onderhoud
Brummen – Zutphen 2022
In het najaar van 2022 vervangen we op delen van de weg het asfalt op de N348 (Ijsselgouw) tussen Brummen en Zutphen.
Onderhoud Dieren – Brummen 2023
In het voorjaar van 2023 voeren we onderhoud uit op de N348 tussen Dieren en Brummen. Naast het vervangen van het asfalt, passen we de weg bij Spankeren en Leuvenheim aan. In eerste instantie wilden we alle werkzaamheden aan de N348 in het najaar van 2022 uitvoeren. Er blijkt echter extra tijd nodig voor de uitwerking van de aanvullende maatregelen, voorbereiding en procedures (bijv. bestemmingsplan wijziging, vergunningen en grondverwerving) voor Spankeren en Leuvenheim en de uitvoering. Daarom verplaatsen we deze werkzaamheden naar het voorjaar van 2023.
Spankeren
Op de Zutphensestraatweg (N348) bij Spankeren rijdt verkeer vaak harder dan 80 km/uur. Een proef in 20218 met snelheidsverlaging naar 70 km/per uur had geen effect. Daarom onderzochten we of een andere inrichting van de weg bijdraagt aan het verbeteren van de verkeersveiligheid en leefbaarheid. Samen met de gemeente Rheden, de Belangengroep N348 en aanwonenden kwamen we uit op een andere inrichting van de weg volgens de zogenaamde N348-bewoners variant (PDF 4 MB) . Daarbij verlagen we de snelheid van 80 km/uur naar 50 km/uur.
De snelheidsverlaging naar 50 km/uur is uitzonderlijk voor een provinciale weg. De N348 ligt bij Spankeren op een zogenaamde primaire waterkering. Hierdoor is er geen ruimte om de weg veilig in te richten op een snelheid van 80 km/u. Daarnaast lijkt de weg qua omgevingsbeeld op een bebouwde kom door veel uitritten, twee zijwegen en veel overstekende fietsers. Daarom verlagen we de snelheid en zorgen we voor een bijpassende inrichting van de weg.