Gevolgen aanpak stikstof voor subsidies
Op 18 december 2024 heeft de Raad van State een uitspraak gedaan over het gebruik van ongebruikte stikstofruimte (intern salderen). Deze uitspraak kan gevolgen hebben voor:
- het verlenen van natuurvergunningen in Gelderland
- subsidieprojecten die stikstofneerslag veroorzaken
Aanvraag natuurvergunningen kost tijd
De aanvraag van een nieuwe natuurvergunning duurt op dit moment lang. Daardoor lukt het misschien niet om activiteiten uit te voeren binnen de tijd die daarvoor staat in een subsidieregeling. In deze situatie kunnen we geen subsidie verlenen.
Op deze pagina met veelgestelde vragen over het thema stikstof leest u wat er nodig is om subsidies wél te kunnen verlenen.
Schat in welke vergunningen nodig zijn
Misschien kunt u activiteiten waarvoor u subsidie aanvraagt niet uitvoeren omdat u daarvoor eerst een (nieuwe) natuurvergunning nodig heeft. Dit kan ook gelden voor activiteiten die effect hebben op beschermde soorten of (natuur)gebieden.
We adviseren subsidieaanvragers daarom vooraf een inschatting te maken of er vergunningen nodig zijn voor de projectactiviteiten. Op deze pagina vindt u informatie over vergunningen.