Laatst gewijzigd op: 2-oktober-2025
Begrotingssubsidie direct toekennen aan één kandidaat
Soms komt het voor dat er maar één serieuze kandidaat is voor een begrotingssubsidie. Als we dit objectief en aantoonbaar kunnen vaststellen dan blijft het mogelijk om de subsidie rechtstreeks aan deze kandidaat te verlenen. Voorwaarde is wel we dit voornemen minimaal 8 weken vooraf openbaar maken. Een duidelijke motivering hoort daarbij. Elke motivering toetsen we aan vastgestelde criteria die in een beleidsregel zijn vastgelegd.
Als er voornemens zijn om begrotingssubsidies te gaan verlenen, publiceren we dit op deze pagina.
Datum publicatie: 2 oktober 2025
Voor de Najaarsnota 2025 en Begroting 2026 is het voornemen om begrotingssubsidies te verlenen voor verschillende projecten. U vindt hiervan een overzicht in de volgende bijlagen:
Reageren?
Bent u het niet eens met het voornemen om één van deze subsidies te verlenen aan de kandidaat die nu bij de begrotingssubsidie vermeld staat? Bent u van mening dat uw organisatie op basis van de criteria ook een serieuze kandidaat is? Reageer dan binnen acht weken na publicatie van dit bericht, uiterlijk 28 november 2025. U kunt uw reactie sturen naar post@gelderland.nl onder vermelding van de naam van het project en zaaknummer 2025-011207.
Vermeld in uw reactie uw naam, adres en telefoonnummer en met welke voorgenomen begrotingssubsidie u het niet eens bent. Motiveer waarom uw organisatie een mogelijke serieuze gegadigde bent voor het project waarvoor we de begrotingssubsidie willen verlenen. Pas in uw motivatie de vastgestelde criteria toe. Na de 8 weken-termijn beoordelen wij uw reactie en ontvangt u ons besluit daarop.
Uw subsidie stap voor stap
In de video hiernaast ziet u hoe u subsidie aanvraagt en wat er daarna gebeurt.