Oplossing voor woningnood en eenzaamheid
“We hebben veel eengezinswoningen”, vertelt Willeke. “Terwijl er in Nijmegen en Wijchen veel huishoudens uit 1 of 2 personen bestaan. Jonge mensen moeten in onze regio vaak lang wachten op een woning. Denk aan jongeren die hun studentenkamer of het ouderlijk huis willen verlaten. Voor hen is het delen van een woning een mooie stap. Het is betaalbaar en het zorgt in vergrijsde wijken voor meer levendigheid.
In 5 weken maken we een woning geschikt voor Woningdelen. Mensen die een woning delen, kiezen daar bewust voor. Vaak zijn het vrienden, kennissen of familieleden”, legt ze uit. Het is een extra mogelijkheid binnen ons aanbod.”
“Talis startte als eerste woningcorporatie met Woningdelen. We hebben de afgelopen jaren veel ervaring opgedaan. Op verzoek van de provincie Gelderland maakten we een handreiking: een document met praktische uitleg en adviezen. Andere corporaties kunnen bekijken of de aanpak ook bij hen past. Ook organiseerde ik met collega’s workshops en kennissessies. Het is zonde als iedereen zelf het wiel uitvindt. Ik vind het leuk om mensen enthousiast te maken. Het is fijn dat er nu een handreiking Woningdelen is. Zo kunnen andere woningcorporaties sneller stappen zetten. Hoe meer corporaties met Woningdelen beginnen, hoe groter het effect voor woningzoekenden.”