Nacht van de nacht 2009
Overdadige verlichting 's nachts verstoort het dag- en nachtritme en kan de gezondheid negatief beïnvloeden. De provincie wil de lichtbelasting waar mogelijk terugdringen. De Nacht van de nacht op zaterdag 24 oktober 2009 vraagt aandacht voor het behoud van de donkere nacht.
In het hele land zijn er activiteiten in het duister bijvoorbeeld, op zoek gaan naar nachtdieren, varen in het schemerdonker of workshops nachtfotografie. Ook dierentuinen en sterrenwachten verwelkomen bezoekers op deze nacht. Meer informatie over de Nacht van de nacht is beschikbaar op de website van de Nacht van de nacht, te vinden op Gld.links.
Hemelhelderheid
In Gelderland zijn er diverse projecten om de Veluwe weer donkerder te maken. Wilt u weten hoe verlicht of hemelhelder uw buurt is? Via Gld.mijnleefomgeving.nl is dit na te gaan.
Meer informatie
E-mail:post@gelderland.nl
Gepubliceerd op: 09 oktober 2009
