Literaire activiteiten
Veel mensen lezen in hun vrije tijd, anderen schrijven gedichten, romans, verhalen. De provincie wil mensen stimuleren om actief literair bezig te zijn.
De provincie zet hiervoor de volgende middelen in:
- subsidie aan literair tijdschrift Parmentier voor de Literaire Prijs van Gelderland. Doel: mensen stimuleren actief te schrijven. De (jaarlijkse) prijs is bedoeld voor mensen die nog niet hebben gepubliceerd bij een gerenommeerde uitgeverij.
- subsidie aan festival de Wintertuin. Dit festival vindt jaarlijks plaats in Arnhem en Nijmegen. Dit betreft een structureel subsidie tot en met 2012.
- subsidie aan Kunst en Cultuur Gelderland (KCG) voor het Servicepunt Letteren, dat de vele individuen en kleine stichtingen op dit gebied adviseert bij programmering, pr-activiteiten en regionale samenwerking. Verder organiseert het servicepunt schrijfworkshops en -wedstrijden, onder meer voor jongeren. Doel: actief lezen en schrijven stimuleren.
- subsidie aan Productiehuis Letteren van de Wintertuin. Doel: jonge schrijvers en dichters podiumervaring laten opdoen in samenwerking met kunstenaars van andere disciplines. Eveneens een subsidie tot en met 2012.
Meer informatie
Gerard van Veen
Telefoon (026) 359 98 32
E-mail: post@gelderland.nl
