Zoeken

Taken en werkwijze

Het college van Gedeputeerde Staten vormt het dagelijks bestuur van de provincie. De leden worden na de provinciale verkiezingen gekozen door de leden van Provinciale Staten voor een periode van vier jaar.

Het college van Gedeputeerde Staten dat in 2011 van start is gegaan, bron provincie GelderlandGelderland heeft vijf gedeputeerden die allen een volledige baan hebben in deze functie. In het college heeft iedere gedeputeerde zijn/haar eigen taakgebied of portefeuille. Bijvoorbeeld ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer, natuur en milieu of welzijn en cultuur. Elke gedeputeerde bereidt maatregelen, programma’s en plannen voor en regelt de financiering. Dat is het maken van het beleid. Als college besluiten ze daarna gezamenlijk of ze een bepaald beleid wel of niet uitvoeren.

Uitvoeren en coördineren
Hiernaast voeren Gedeputeerde Staten een groot aantal regelingen uit van de rijksoverheid; de zogenoemde medebewindstaak. Verder coördineren ze bij de uitvoering van de gemaakte plannen en houden ze toezicht op de besturen van gemeenten en waterschappen. De commissaris van Koningin maakt als voorzitter ook deel uit van het college van Gedeputeerde Staten.

Meer informatie
E-mail: post@gelderland.nl



Documenten

Generatietijd: 603ms