Zoeken

Overleg en vragen over het Vennengebied

Voor de planuitwerking en de begeleiding is begin 2011 een Gebiedscommissie en een Klankbordgroep ingesteld.

  • In de Gebiedscommissie zitten bestuurders van het waterschap Rivierenland, de gemeenten Wijchen en Heumen, landbouwersorganisatie ZLTO, Staatsbosbeheer en van de Stichting bewoners Hatertse en Overasseltse vennen.
  • In de Klankbordgroep zijn de directe belangen vertegenwoordigd van de bewoners, de recreanten, de natuurliefhebbers (IVN) en de landbouw  (zie Documenten). 
  • De Klankbordgroep adviseert de Gebiedscommissie en de Gebiedscommissie adviseert het bestuur van de provincie Gelderland.

Overleggen
De Gebiedscommissie en Klankbordgroep komen eens in de twee maanden bijeen. De Klankbordgroep vergadert een week voordat de Gebiedscommissie bijeen komt. De klankbordgroep ontvangt de vergaderstukken van de gebiedscommissie, zodat de klankbordgroep de gebiedscommissie kan adviseren. Na afloop van het overleg van de Gebiedscommissie geeft zij een verklaring uit, die via de Vennengebied-info wordt verspreid onder belangstellenden.

Data
De klankbordgroep en de gebiedscommissie komen in 2012 elk vijf keer bijeen. De volgende vergaderdata zijn gepland:

Klankbordgroep Gebiedscommissie
20 maart  28 maart
22 mei  30 mei
18 september  26 september
20 november  28 november

Vennengebied-info
Speciaal voor betrokkenen in en rond het Vennengebied is er de nieuwsbrief Vennengebied info. Hierin staat de laatste stand van zaken over de gebiedsontwikkeling in de Haterse en Overasseltse vennen. Informatie over aanmelden voor Vennengebied info vindt u in de nieuwsbrief  (zie Documenten).

Veel gestelde vragen
Heeft u vragen over de plannen en de maatregelen in het vennengebied, de gevolgen hiervan voor het gebied of over het natter worden van het gebied en het effect daarvan op huizen en landerijen, kijk dan eens onder Vraag en antwoord.  



Documenten

Generatietijd: 738ms