Zoeken

Gelderse steden en provincie debatteren over stedenbeleid


Raadsleden en bestuurders van de dertien Gelderse steden en leden van Provinciale Staten gaan op 8 september met elkaar in debat over de leefbaarheid in de steden. De deelnemers aan het debat putten inspiratie uit de eerste resultaten van de Gelderse Stedenmonitor 2010, waarin de steden met elkaar worden vergeleken.

Jongen speelt in de stad; bron provincie Gelderland.Het debat in de ‘Politieke Arena Stedenmonitor 2010’ draait om de vraag ‘Wat wordt het stedenbeleid van de toekomst?’

Vraagstukken
De Stedenmonitor 2010 laat zien hoe het gesteld is met de leefbaarheid in de steden. De Gelderse stad lijkt klaar voor de toekomst. Wel zijn er grote verschillen tussen de steden. Er komen bovendien enkele vraagstukken naar voren die nadere aandacht en zorg nodig hebben. 

  • Hoe staat het met de bereikbaarheid van de Gelderse steden? 
  • Wat moet gedacht worden van de toenemende (ruimtelijke) segregatie van langdurig werklozen?
  • Benutten de Gelderse steden hun economische potentie en goede woonomgeving wel optimaal? 
  • Wat zijn de gevolgen van krimp en vergrijzing?

Politieke Arena
De Politieke Arena Stedenmonitor 2010 vindt plaats op woensdag 8 september 2010 en wordt georganiseerd door de GSO/KSB-steden samen met de provincie Gelderland. De Stedenmonitor 2010 wordt dit najaar afgerond en gepubliceerd.

 
 

Gepubliceerd op: 27 augustus 2010

Generatietijd: 407ms